شایع ترین اشتباهات در طراحی قالب وردپرس

مسیر شما در سایت :

دولوپرس پرو آموزش های رایگان شایع ترین اشتباهات در طراحی قالب وردپرس

وردپرس از جمله سیستم های مدیریت محتوای کد بازی است که بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته است و به همین علت می باشد که میلیون ها وبسایت از این سیستم مدیریتی وب وب ساخته شده اند . اما مشکل اساسی اینجاست که بعلت تنوع زیاد در این زمینه ما شاهد مشکلات بسیاری در طراحی های قالب هستیم .

زمانیکه سایتی با استفاده از وردپرس ایجاد می کنید ابتدا مطمئن شوید مشکلاتی که در این مطلب خدمتتان ذکر خواهیم کرد روی سایت شما مشاهده نمیشوند ، درواقع باید در طراحی های خود از موارد زیر دوری کنید .

 

پلاگین ها و قالب های ارائه شده توسط منابع غیر قابل اعتماد :

افزونه های وردپرس بزرگ و توانا هستند و از همین رو می توان گفت یکی از مزیت های بزرگ استفاده از پلتفرم این است که می توان در طراحی ها از پلاگین های مختلف هم استفاده کرد ، اما مشکل اساسی اینجاست که افزونه ها ممکن است با یکدیگر ناسازگاری نیز داشته باشند که همین عامل باعث میشود بارگزاری سایت بسیار با آرامی انجام شود و در واقع لود بسیار کند باشد . اما اگر با چنین مشکلی ( کندی لود سایت ) مواجه بودید می توانید پلاگین ها را بصورت یک به یک ( یک یکی ) غیر فعال کنید و چک کنید که با غیر فعال کردن کدام پلاگین سرعت لود مناسب می شود (در واقع چه پلاگینی باعث ایجاد مشکل روی سایت است) . توجه داشته باشید که در طراحی قالب بیش از حد از پلاگین ها استفاده نکنید .

تغییر کد های فایل وردپرس در صورتیکه دانشی در این زمینه ندارید :

تغییرات در کد های html و یا php ممکن است وبسایت وردپرسی شما را دچار هرج و مرج کند جتی اگر ویرایش فایل های سایت را با استفاده از ویرایشگری مناسب و قدرتمند انجام دهید . اگر میخواهید قسمتی از کد یا سایت را تغییراتی دهید و با دانش کد نویسی آشنایی ندارید بهتر است اینکار را به عهده ی یک برنامه نویس و یا یک متخصص وردپرس بگذارید . باید گفت که یک اصلاح یا ویرایش بد میتواند کاملا سایت را دچار دگرگونی کند و ممکن است رفع این مشکل ایجاد شده بسیار پیچیده باشد ! .

فونت نامناسب و پس زمینه ها (بک گراندها) :

یکی از اشتباهات رایج در طراحی عدم کنتراست مناسب بین فونت استفاده شده و بک گراند (پس زمینه) می باشد که همین عامل باعث می شود تا متن به سختی خوانده شود . پس سعی کنید در طراحی های خود از کنتراستی مناسب و قوی به مانند نوشتن سیاه و سفید روی پس زمینه ای سفید رنگ استفاده کنید ، همچنین به این نکته توجه داشته باشید که از فونتی مناسب و با سایزی مناسب استفاده کنید (از فونت های بسیار ریز یا فونت های بسیار درشت استفاده نکنید ) .

استفاده بسیار زیاد از گرافیک :هرگز در طراحی های قالب از تصاویر زیادی استفاده نکنید و در صورتیکه از تصویری استفاده میکنید هم به این نکته توجه داشته باشید که آن تصویر از حجم بسیار پایینی برخوردار باشد در واقع در صورت لزوم به استفاده از تصاویر در طراحی ، تنها از تصاویری که برای طراحی سایت مناسب هستند و با فرمت png هستند استفاده کنید .

امیدوارم این مطلب هم برای شما مفید واقع شده باشد و از این پس در طراحی های خود از نکات فوق نیز استفاده نمایید (البته این نکات بیشتر برای افرادی مناسب ایت که جدیدا به دنیای طراحی قالب بر اساس وردپرس وارد شده اند .)

موفق باشید .

 

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

اطلاع از
avatar
wpDiscuz